2014. március 15., szombat

Hol volt… 22

Mi van az öltözőben?

Bocsi, de nemcsak a színházunk korosodik, hanem a cikksorozat szerzője is, és ez együtt jár némi szenilitással… A múlt részből kifelejtettem egy apróságot, mégpedig  „A Herner Ferike faterja”  fogadtatását „testvérvárosunkban” Salgótarjánban. Tudvalevőleg a „Disznójáték” tarjáni előadása után (2005) kb. egy évvel ismét bemutatkozhattunk ott 2006 őszén, immár az újabb darabbal. A közönséget megleptük, páran elmentek szünetben, de a többiek jókat szórakoztak. Az ottani szereplésünkről megjelent egy cikk a helyi lapban, amit tegnap már elolvashattak a tisztelt olvasók itt a blogon.

Erdélyi Attila, Erdélyi Gábor, Sándor Zsombor

A 2007-es évben ragaszkodtunk a közmondáshoz: „sikeres csapaton ne változtass…”, hogy tudniillik ismét Krizsik Alfonzot kértük a következő darabunk megrendezésére. Ő szívesen jött, de mivel picit kifutottunk az időből 2007 tavaszán, valamint nem állt a rendelkezésünkre annyi szereplő, mint egy éve, ezért valamilyen „egyszerűbb” művet kellett kiválasztanunk. Természetesen ez abszolút nem jelentett igénytelenebb munkát sem a rendezésben, sem a színészvezetésben.

Erdélyi Attila, Erdélyi Gábor

 A választás Egressy Zoltán: „Sóska, sült krumpli” c. darabajára esett. Szintén mai szerző, nagyon népszerű, és pl. ezt a művét Csehországban is sikerrel futtatják. A téma egyszerű (látszólag), a „cselekmény” egy focipálya öltözőjében játszódik a mérkőzés előtt, a szünetben és a lefújás után. A három szereplő: a bíró, az 1. asszisztens és a 2. asszisztens első látszatra a meccsről beszélgetnek, de később kiderül, hogy ők is csak hús-vér emberek, esendőek és mindegyiküknek „kisebb-nagyobb vaj” van a fején. A bíró (Lacikám) hiú törtető karrierista, az 1. asszisztens (Szappan) az ármánykodó partjelzővé visszaminősített bíró, akinek a magánélete is befuccsolt, és a 2. asszisztens (Művész), az elhagyott, megsértett alkoholista dekadens álköltő…

Sándor Zsombor

 A díszlet prózaian egyszerű: három öltözőlóca, egy kisasztal meg egy tükör. Ezúttal egy új szereplővel bővült a csoportunk, mégpedig Sándor Zsombor személyében, akit az akkori salgótarjáni Vertich Színpadstúdió szereplői közül „válogattunk ki”, és a „Művész” szerepét kapta. Az előadást ún. arénában játszottuk, ami annyit jelentett, hogy a művház színpadán állt az egyik oldalon a díszlet,  a másik oldalon pedig a közönség ült félkörben, a játszóktól két méterre…  A bemutató időpontja 2007. június 6-7-8. volt a B. S. Timrava Kultúrházban. A közönség eleinte visszafogottnak tűnt, vsz. a színészek közelsége miatt, de azután „elengedték” magukat, és vették a poénokat.

Erdélyi Attila és Sándor Zsombor, a téglákból ítélve a RÉV-ben

 Ezután mintegy két hétre rá következtek Komáromban a Jókai Napok, ahol megint csütörtökön játszottunk. Az esti előadást egy irtózatos felhőszakadás kísérte, de szerencsére megúsztuk áramkiesés nélkül.  Ezúttal nem nagyszínpadon játszottunk, hanem a Fesztiválklub helyszínén a RÉV-ben. Produkciónk tetszett a közönségnek és a fesztiválújság hasábjain hangoztatták, hogy nem okoztunk csalódást, és hogy még azoknak is tetszett, akiknek gőzük sincs a fociról, vagy egyenesen utálják. Az Új Szó cikkében azt írta az illető újságíró, hogy színészi játékunknak köszönhetően bármilyen darabot játszhatnánk, valahogy mindig élvezhető lenne…

Erdélyi Attila, Sándor Zsombor

 Nos ezúttal viszont mégis elmaradt a díjeső (kétszer egymás után nem lépünk ugyanabba a folyóba ugyebár), de nagy örömünkre az új tagunk, Zsombor a legjobb férfi alakítás díjában részesült. Ez nagy megtiszteltetés volt számára, és azóta is állandó tagunk maradt. Bevallotta, hogy először életében vett részt ilyen színházfesztiválon…
Ezt a produkciónkat is bemutattuk Salgótarjánban, de délelőtti időpontban, így foghíjas nézőtér előtt játszottunk…

Erdélyi Attila, Erdélyi Gábor, Sándor Zsombor

 Mivel ezúttal sajnos sehol sem találtuk meg a műsorfüzetet, így a színházi archívumban Évi nem tudja leközölni, ezért engedjék meg, hogy leírjam a szereposztást: Bíró – Erdélyi Gábor, 1. asszisztens – Erdélyi Attila, 2. asszisztens – Sándor Zsombor, technika – Csák István.
Még egy érdekesség: Ali megrendezte ugyanezt a darabot az Újpesti Színházban, természetesen budapesti színészekkel, és a bemutatóra meghívott bennünket. Gáborral el is mentünk 2012 februárjában. Jó volt újra viszontlátni úgymond „saját magunkat” a színpadon…

Erdélyi Attila, Erdélyi Gábor, Sándor Zsombor

 Lassan elcsordogált 2007 is, ezúttal különösebb hajsza nélkül. Az elkövetkezendő 2008-as évben tartottuk magunkat a mondáshoz, hogy „három a magyar igazság”, de erről majd legközelebb.

Aki nem hiszi, járjon utána…   
   
(Szöveg és fotók: Erdélyi Attila; a képekre kattintva azok nagyobb méretben nyílnak)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése